Breaking News
 | Szkoły Podstawowe | 

Szkoła Podstawowa w Bobrówku

SZKOŁA PODSTAWOWA
im. KAZIMIERZA KREMERA W BOBRÓWKU

ul. Choszczańska 7
66-510 Bobrówko
tel./faks: 95 763-51-27
e-mail:spbobrowko@strzelce.edu.pl
https://pspbobrowko.edupage.org/

Nauczanie w Bobrówku rozpoczęło się jeszcze w 1945 r. w budynku poniemieckiej szkoły przy ulicy Strzeleckiej, w którym znajdowała się tylko jedna izba lekcyjna.

Ludzi i dzieci przybywało i jedna izba do nauczania nie wystarczała. Dlatego w 1948 r. uczniowie i nauczyciele przenieśli się do pałacu Państwowego Gospodarstwa Rolnego.Do 1948 r. było tylko 6 klas, a potem doszła 7 klasa. Nauka w pałacu odbywała się przez jedenaście lat, do czerwca 1959 r. W marcu 1957 roku rozpoczęto wykopy pod nową szkołę. W 1956 roku w pałacu uczyło się 120 dzieci.Budowa trwała 3 lata i została oddana do użytku jako pierwsza w powiecie. Uroczyste oddanie nowego budynku szkolnego odbyło się 28 sierpnia 1959 r.
W latach 1964/65 okazało się, że szkoła jest za ciasna i sprawą priorytetową stawała się jej rozbudowa. W rezultacie została przedłużona szkoła o 11 m, w wyniku czego uzyskano 3 izby lekcyjne. Łącznie szkoła liczyła 6 małych izb, 2 duże izby po 2 pomieszczenia na pomoce naukowe. Przekazanie części dobudowanej odbyło się nie przypadkowo, bo 11 listopada 1967 roku.

Mimo rozbudowy szkoły, dzieci przybywało, były podwójne klasy oraz Szkoła Przysposobienia Rolniczego, która istniała do 1973 r. Taki stan rzeczy zmusił do budowy lokalu, w którym miała mieścić się pracownia techniczna usytuowana za budynkiem gospodarczym (1969 r.).

15 października 2012 roku rozpoczęły się prace nad budową sali sportowej. Zadanie obejmowało wybudowanie sali wraz z łącznikiem przy szkole. Otwarcie sali sportowej odbyło się 6 grudnia 2013 roku.

Szkoła swym zasięgiem obejmuje uczniów mieszkających  w Bobrówku, Buszewku, Buszowie, Dankowie, Macharach, Sokólsku i Żabicku.

UROCZYSTE NADANIE IMIENIA
PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ BOBRÓWKU

W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które na stałe zapisują się w jego pamięci. Dzień 10 listopada 2014 r. zapisał się na kartach historii Publicznej Szkoły Podstawowej w Bobrówku.
W tym dniu odbyło się uroczyste nadanie szkole imienia Kazimierza Kremera, nauczyciela historii i kierownika szkoły w latach wrzesień 1953 – sierpień 1973. Szkoła zyskała bohatera, mentora i duchowego nauczyciela, który będzie dla nich symbolicznym drogowskazem.Posiadanie Patrona to powód do dumy, ale i zobowiązanie do efektywnej pracy wyrażonej wzorową nauką i zachowaniem.
Wartości pozostawione przez Kazimierza Kremera i Jego pasja są dowodem, że warto mieć marzenia, by podejmować trud i dążyć do celu, nigdy nie zapominając o czynieniu dobra.
Uroczystość nadania imienia szkole poprzedziła Msza święta w Kościele Parafialnym pod wezwaniem św. Antoniego w Bobrówku, podczas której odbyło się poświęcenie sztandaru szkoły.
Po Mszy św. wszyscy w uroczystym pochodzie udali się do szkoły, gdzie Burmistrz Strzelec Krajeńskich pan Wiesław Sawicki przekazał dyrektorowi szkoły akt nadania imienia szkole oraz wspólnie z przewodniczącym i wiceprzewodniczącą Rady Miejskiej w Strzelcach Krajeńskich przekazał sztandar. Dokonano również odsłonięcia i poświęcenia tablicy upamiętniającej imię Kazimierza Kremera.
W ceremonii nadania imienia szkole uczestniczyła między innymi pani Bogna Ferensztajn Lubuski Kurator Oświaty oraz rodzina pana Kazimierza siostra, pani Zofia i brat pan Władysław.
Szkoła to młodość, wspaniali przyjaciele, niezatarte wspomnienia, to najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka. Dzień 10 listopada 2014 r.pokazał, że szkołę tworzą uczniowie, nauczyciele są jej duszą, a absolwenci – dumą.
Wyrazy uznania należą się tym wszystkim, którzy tworzyli i tworzą klimat tej szkoły. Silni tradycją sięgać będziecie po kolejne sukcesy w nauce i pracy zawodowej.
Gratulacje!

Kontakt

Samorządowe Centrum Obsługi Placówek Oświatowych
Al. Wolności 48
66-500 Strzelce Krajeńskie
e-mail: scopo@strzelce.edu.pl
fax: 957 632 916

Mapa

Skip to content